Що робити з комунальними платежами та чому важливо платити за комунальні послуги під час війни - Домком Хмельницький
18340
post-template-default,single,single-post,postid-18340,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Що робити з комунальними платежами та чому важливо платити за комунальні послуги під час війни

Що робити з комунальними платежами та чому важливо платити за комунальні послуги під час війни

Після нападу росії на мирні українські міста в Україні запроваджено воєнний стан, який докорінно змінив усі сфери життя. Попри це сфера житлово-комунального господарства продовжує функціонувати та виконувати свої обов’язки, а отже потребує фінансування.  Річ у тому, що працівникам комунальних служб та інших підприємств галузі, які працюють в умовах війни, треба щонайменше виплачувати зарплату. Також, гроші необхідні і для проведення ремонтів, зокрема ліквідації аварійних ситуацій.

Чи потрібно платити комунальні послуги під час війни? 

За інформацією Кабміну, українцям, які відсутні у своїх будинках більше 30 днів, не нараховуватимуть плату за комуналку. Однак, перерахунок не стосується послуги з постачання теплової енергії та послуги з управління багатоквартирним будинкам. Тобто, послуга з управління багатоквартирним будинком нараховується незалежно від місця перебування співвласників. 

Зрозуміло, що під час війни оплата комунальних послуг відходить на другий план. Однак це не звільняє від обов’язку сплачувати комунальні послуги. Заборгованість все одно доведеться гасити, тож за можливості варто оплачувати рахунки, щоб не накопились борги, які буде ще важче оплачувати. 

Також відповідно до постанови Уряду прийнятої 5 березня № 206, але застосовується з 24 лютого, на період дії воєнного стану заборонено нараховувати пеню та штрафи за несвоєчасну або неповну сплату житлово-комунальних послуг. 

Чому важливо платити комунальні послуги?

Комірне потрібно оплачувати – це обов’язок кожного українця. Без надходження коштів підприємства не функціонуватимуть і в результаті можуть закритися. 

По-перше, держава виконує свої обов’язки. Держава попри складну ситуацію в країні продовжує вчасно виплачувати пенсії, зарплати, субсидії та соціальні виплати. 

По-друге, підтримка підприємств критичної інфраструктури  та інфраструктури ЖКГ та людей, які там працюють. Підприємства критичної інфраструктури та інфраструктури ЖКГ є стратегічно важливими для функціонування економіки, безпеки держави, суспільства та населення. Вони продовжують функціонувати та виконувати свої обов’язки, а отже потребують фінансування.  Зокрема, працівникам ЖКГ, які працюють в умовах війни, треба щонайменше виплачувати зарплату. Також, гроші необхідні і для проведення ремонтів, зокрема ліквідації аварійних ситуацій та податків до бюджету. Сьогодні завдяки працівникам ЖКГ та працівникам підприємств критичної інфраструктури у населення тепло в оселях, є вода та працюють газові  плити для приготування їжі, а навколо будинків чисто. 

По-третє, ми вносимо свій внесок до Перемоги. Сплачуючи комунальні послуги, ми підтримуємо економіку країни. Допоки наші воїни героїчно захищають нас, ми повинні створювати економічний тил. Зрозуміло, що оплачувати комунальні послуги під час війни – це питання можливості, однак комірні варто оплачувати хоча б частково: працівники мають отримувати зарплати, а держава – податки для армії. Кожен платіж – це внесок в оборону нашої області.

А ми нагадуємо, що компанія “ДомКом” працює у штатному режимі та продовжує надавати послуги з управління багатоквартирним будинкам. Ми продовжуємо тримати руку на пульсі чистоти та порядку та слідкувати, аби у будинках справно працювали внутрішньобудинкові мережі. Якщо вам потрібна наша допомога чи консультація – телефонуйте на гарячу лінію: +068 115 68 60 або 096 920 55 40.

Ми вдячні усім нашим клієнтам, хто повністю чи частково сплачує комірне. Кожна оплата – це підтримка нашої компанії, яка забезпечує містян життєво необхідними послугами, навіть попри можливі ризики.